Zehirleme Şansı Efsunu Ne İşe Yarar?

Zehirleme değişimi diğer bir adıyla zehirleme şansı efsunu oldukça önemli ve yararlı bir efsundur. Şimdi ilk olarak zehirlenme değişimi efsunu tam olarak ne işe yarar ve nasıl bir süreçle bize katkı sağlar onu anlatalım. Ardından hangi alanlarda daha çok öne çıkar onları söyleyelim. Tabi bir de hangi eşyalara zehirleme değişimi özelliği geliyor onu da paylaşacağım.

Zehirleme Şansı Efsunu Ne İşe Yarar?

Zehirleme şansı rakibi zehirler.

Zehirlenen rakibin HP üretimi durur.

Zehir rakibin canının %5’ini çeker.

Level farkı zehirleme değişimi ile doğrudan orantılıdır.

Eğer rakip ile aranızda 7 levelden fazla fark varsa zehirleme şansınız oldukça düşüktür.

Zehirleme Değişimi Nerelerde Öne Çıkar?

Düello yaparken ve Boss keserken oldukça işimize yarar. Çünkü zehir çok kuvvetli bir ekstra güç gibidir. Boss keserken %5 size az gözükebilir ancak, 200K canı olan bir boss düşünün, zehirlediğiniz zaman zehir her defasında boss’un canının %5’i olan 10K canını azaltacaktır. Buda size çok büyük katkı sağlar, her boss yalnızca bir defa zehirlenir. Başka birisi daha önceden zehirledi ise tekrar zehirlenmez çünkü artık bağışıklık kazanmıştır.

Diğer bir özelliği de düello da işimize çok yarayan bir efsun olmasıdır. 20K canı olan bir rakibin her defasından 1K HP’sini çalar. HP üretimini durdurur ve oldukça iyidir. Zehirleme değişimi olmadan düello atmayın derin, eğer 7 level fark varsa rakibinizle aranızda, zehirleme şansınız oldukça düşüktür ama imkansız değildir.

Zehirleme Değişimi Hangi İtemlere Gelir?

Silaha zehirleme değişimi efsunu gelir.

Kaska zehirleme değişimi efsunu gelir.

Gördüğünüz gibi yalnızca iki eşyaya zehirleme şansı efsunu gelebiliyor. Zehirleme şansı en fazla %8 gelebilir. Tabi ki bu oran resmi Metin2 sunucuları için geçerlidir. PVP serverlarda farklı oranlar olabilir. Aşağıdan diğer Metin2 konularımıza göz atabilirsiniz. Yarı insan efsunu hangi itemlere gelir ve ne işe yarar konumuza göz atabilirsiniz. Bunun yanında güç efsunu ne işe yarar öğrenebilirsiniz.

Yarı İnsanlara Karşı Güç Efsunu Ne İşe Yarar?

Güç Efsunu Ne İşe Yarar?


BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir