Instagram Profilimi Nasıl Gizli Profil Yaparım?

İnternetin ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla hepimiz kendimizi sosyal medyanın içinde bulduk. Artık zamanımızın çoğunu sosyal medyada geçiriyoruz. Düşüncelerimizi, fotoğraflarımı ve yaşamımızı takipçilerimizle belki de tanımadığımız insanlarla paylaşıyoruz. Instagram hesabınız varsa sizi kimlerin takip edebileceğini kontrol edebilir ve tanımadığınız insanların paylaştığınız fotoğraflarınızı görmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken profilinizi gizlemek. Eğer bunu nasıl yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa doğru yerdesiniz. Bu yazımızda Instagram profilimizi nasıl gizlediğimizden bahsedeceğiz.

Hesabınızı gizlediğiniz zaman profilinizi arayan kişiler fotoğraflarınızı hemen göremeyecek ve sizi takip etmek için size takip isteği göndermek zorunda kalacaklar. Siz o kişinin sizi takip etme isteğini kabul ederseniz sizi takip edip paylaştığınız fotoğrafları ve hikayeleri görebilirler. Böylelikle hesabınızı gizleyerek sizi kimerin takip ettiğini de kontrol etmiş olacaksınız.

Öncelikle Instagram profilinize girmeniz ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya yani ayarlar kısmına tıklamanız gerekiyor.

Ardından açılan sayfada yer alan gizli hesap seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Böylelikle hesabınız gizli hesap olur ve takip isteğini kabul etmediğiniz kişiler tarafından görülemeyecektir fakat bu işlemin önceki takipçilerinizi etkilemeyeceğini de belirtelim. Eski takipçilerinizden sizi takip etmesini istemediğiniz biri varsa engellemeniz yeterli olacaktır. Eğer hesabınızı herkese açık yapmak isterseniz tekrar aynı şekilde gizli hesap seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Umarız yazımız size yardım edebilmiştir. Yorumlarınızı ve isteklerini yazmayı unutmayın. İlginizi çekebilecek diğer konularımıza da bakabilirsiniz.

Tbt Nedir, Neden Kullanılır?


BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir