Instagram Hesap Silme, Kalıcı Olarak Kapatma 2019

Instagram hesap silme konumuza hoş geldiniz. Bu konuda olduğunuza göre artık hesap dondurma işleminden bile vazgeçmiş ve hesabınızı tamamen silmeye karar vermişsiniz demektir. Ancak bence bu işlemi yapmadan önce bir kez daha düşünün çünkü bu işlemin geri dönüşü yoktur, daha soft bir karar olan hesap dondurma seçeneğini göz önünde bulundurmak isterseniz Instagram hesap dondurma adlı konumuza bakabilirsiniz. Yok ben kararlıyım hesabımı kalıcı olarak sileceğim diyorsanız okumaya devam edin.

Instagram hesap kapatma konusunda kararlıysanız bu işlemi çok basittir, ancak geri dönüşü yoktur. Bu işlem Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi olarak görülebilir. Instagram hesap silme işlemi sonunda hesabınıza ait paylaşımlar, mesajlar, beğeniler, etiketler vs. aklınıza gelen her şey silinir. Hesabınız tamamen silinir ve o kullanıcı adı daha sonra kimse tarafından kullanılamaz. Bunu da göz önünde bulundurun.

Şimdi hesap silme işlemine geçelim. Bu işlem mobil uygulama üzerinden yapılamıyor. Web uygulaması üzerinden veya mobil tarayıcı üzerinden yapabilirsiniz. Yani telefon üzerinden silmek mümkün ancak tarayıcı kullanmanız lazım. Aşağıdaki adımları izleyerek Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Instagram Hesap Silme, Kalıcı Olarak Kapatma 2019

İşlemleri mobil uygulama üzerinden değil bir bilgisayardan veya mobil tarayıcı üzerinden yapmanız gerekiyor.

1- İlk olarak buraya tıklayın ve Instagram hesabınızda oturum açın.

2- Daha sonra buraya tıklayın. Karşınıza aşağıdaki hesap silme ekranı gelecek. Karşınıza gelen bu ekranda “Hesabını neden siliyorsun” sorusuna bir cevap seçin. Ben “Başka bir şey” cevabını seçtim. Siz istediğiniz cevabı seçebilirsiniz. Daha sonra devam etmek için hesap şifrenizi girin ve en altta yer alan “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayın. Tamamdır hesabınız kalıcı olarak silindi.

Instagram hesap silme işlemi bu kadar, başarıyla hesabınızı sildiniz. Artık sizde vaktinizin çoğunu çalan bir sosyal mecradan kurtulmuş oldunuz. Bence doğru bir karar verdiniz, bunun yerine kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırmayı deneyin.

Eğer takıldığınız bir yer veya Instagram kalıcı hesap silme işlemi ile ilgili kafanıza takılan bir soru işareti varsa yorum yazabilirsiniz. Aslında soracağınız bir çok soruyu silme işlemine başlamadan cevapladım. Eğer ilk paragrafları okumadan atladıysanız dönüp okumanızı tavsiye ederim. Eğer aradığınız sorunun cevabı yukarıda yoksa yorum yazabilirsiniz. Konuyla ilgili değerli yorumlarınızı bekliyorum.


BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir