Instagram Hesap Dondurma 2019

Instagram hesap dondurma konumuza hoş geldiniz. Eğer hesabınızı dondurmaya karar verdiyseniz sizde sosyal medyadan uzak kalmak istiyorsunuz demektir. Bence doğru bir karar verdiniz, çünkü insanın çok fazla vaktini alıyor. O yüzden hemen şimdi Instagram hesabı nasıl dondurulur onu anlatalım.

Instagram hesap dondurma 2019 aslında çok basit bir işlem, ancak bu basit işlem mobil uygulama üzerinden yapılamıyor. Tabi insanlar bunu bilmediği için arıyor arıyor bulamıyor. Hemen belirtelim hesap dondurma işlemi yalnızca Web uygulaması üzerinden yapılabiliyor. Bir bilgisayardan veya mobil tarayıcıdan hesabınıza girerek hesap dondurma işlemini yapabilirsiniz. Şimdi adım adım nasıl yapılıyor anlatalım. Bu adımlar 2019 yılı içindir, daha sonra güncelleme gelebilir ve bazı yerler değişebilir.

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra diyelim daha sonra tekrar hesabınıza dönmek istediniz. Giriş yaptığınız anda hesabınız tekrar aramalarda görünür olacak ve aktif hale gelecek. Yani devam etmek için giriş yapmanız yeterli. Anlayacağınız Instagram hesap dondurma işlemi sizi yalnızca aramalarda görünmez hale getiriyor.

Instagram Hesap Dondurma 2019

Hesap dondurma işlemini mobil uygulama üzerinden yapamazsınız. Web uygulaması veya mobil tarayıcı kullanmanız gerekiyor. Şimdi bir bilgasayara geçin veya telefondan uygulama üzerinden değil tarayıcı üzerinden Instagramı açın ve aşağıdaki adımları izleyin.

1- Buraya tıklayın ve Instagram hesabınızda oturum açın.

2- Daha sonra karşınıza gelen sayfada önce sağ üstte kırmızı ile işaretlenmiş yere tıklayın ve daha sonra “Profili Düzenle” yazısına tıklayın.

3- Daha sonra ise karşınıza aşağıdaki sayfa gelecektir arkadaşlar, buradan en altta yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.

4- Daha sonra ise son aşamaya geliyoruz. “Hesabını neden kapatıyorsun” sorusuna istediğiniz cevabı seçin. Ben “Ara vermek istiyorum” cevabını seçtim. Daha sonra hesap şifrenizi girin ve en altta yer alan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın. Tamamdır artık Instagram hesap dondurma işlemini başarıyla tamamladınız.

Instagram hesap dondurma işlemimiz bitti. Artık hesabınızı dondurdunuz, artık Instagram üzerinde kimse de gözükmeyeceksiniz. Aramalarda dahi gözükmeyeceksiniz. Peki diyelim Instagram hesabınızı tekrar aktif hale getirmek istediğiniz ne yapmanız gerekiyor.

Instagram Dondurulan Hesap Nasıl Açılır 2019 ?

Instagram dondurulan hesap şöyle açılır; Instagram hesabınıza giriş yaparsınız ve hesabınız tekrar aktif hale gelmiş olur. Evet bu kadar basit, zaten adı üstünde hesap dondurma, giriş yaptığınız zaman tekrar aktif oluyor.

Eğer siz hesabınızı dondurmak değil tamamen kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantı üzerinden hesabınızı nasıl kalıcı olarak kapatacağınızı öğrenebilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmadan önce iki kere düşünün, çünkü bu işlemin hiç bir şekilde geri dönüşü yoktur. Hesabınızı sildiğiniz anda bir daha geri getiremezsiniz. Hatta o kullanıcı adınızla daha sonra yeni bir hesap bile alamazsınız.

Instagram hesap dondurma 2019 başlıklı yazımız burada bitti. Başarıyla hesap dondurma işlemini tamamladığınızı varsayıyorum. Aşağıdan ilginizi çeken diğer bağlantılara göz atabilirsiniz. Kafanıza takılan bir şey olursa yorum yazmanız yeterlidir.


BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir