Güç Efsunu Ne İşe Yarar?

Güç efsunu ne işe yarar adlı konumuza hoş geldiniz. Güç efsunu saldırı değerini arttırır. Yani doğrudan STR’ye ekleme yapar. Diyelim statü durumunuzda STR 30 puanda. Siz +12 güç veren bir eşya takarsanız burası 42 olacaktır.

Yani güç efsunu düz vuruşları ve saldırı değerinizi yükseltir. O yüzden savaşçılar için çok önemlidir. Büyülü silah suralar için de oldukça önemli bir efsundur. Savaşçı ve büyülü silah sura için en önemli efsundur diyebiliriz. Şaman ve kara büyü suralar içinse önemli değildir. Çünkü düz vuruş kullanmazlar bu iki karakter. Daha çok beceri ile savaşırlar. Bazı arkadaşlar sunu sormuşlar, ninjada güç efsunu işe yarar mı demişler. Arkadaşlar yarar ancak, daha dengeli bir karakter olduğu için güç efsunundan önce ninjalar çeviklik efsununu tercih etmelidir. O yüzden öncelik çeviklik efsunun da olmalıdır. Ancak varsa güç efsunu da fena olmaz, yanında bonus olarak güzel olur. Yani mesela Ninja konusuna bir örnek vermek gerekirse, diyelim güzel bir kalkan yapacağız, hangi efsunlar olmalı?

  • Sersemliğe karşı bağışıklık
  • Güç+12
  • Çeviklik+12
  • Yarı İnsanlara Karşı Güçlü+10
  • Beden Ataklarını Bloklama

Bu şekilde bir kalkan yaparsak çok güzel olur. Sersemliğe bağışıklık şart zaten, daha sonra en önemlisi yarı insan efsunu, daha sonra ise çeviklik, güç ve beden ataklarını bloklama gelmekte. Diyelim güç yok, onun yerine ne gelse daha iyi ninja için? Hiç bir şey güç o yüzden Ninja için çeviklik efsunundan sonra iyi bir efsun diyebilirim. Yani çeviklik getirmeye çalışırken güçte gelirse bırakın kalsın derim, zaten denemeler yaparak ne gibi artıları olduğunu görebilirsiniz. Denemeleri zırhsız karakterlere karşı yapmanızda fayda var.

Konumuz burada bitti arkadaşlar, daha fazla Metin2 ile ilgili konu için sitemizi takip etmeniz yeterlidir.


BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir