Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

İnternetin,akıllı telefonların ve bilgisayarların yaygınlaşmasıyla insanlar arkadaşlarıyla iletişim halinde olmak ya da yeni kişilerle tanışabilmek için sosyal medya platformlarına kaydolmaya başladılar. Bu platformlar sadece iletişim amacıyla değil başka amaçlarla da kullanılır oldu. Sosyal medyada oyun oynama imkanı bile bulur olduk. Düşündüklerimizi yazıyoruz, fotoğraflarımızı ve beğendiğimiz videolarımızı paylaşıyoruz hatta ve hatta yediğimiz yemeklere kadar her şeyimizi tanıdığımız, tanımadığımız insanlarla paylaşıyoruz.

İnternetin bize sayısız yarar sağladığı doğru fakat kötü yanları da var. Sosyal medyanın bu kadar içinde olmak bizi olumsuz etkileyebilir. Sonuçta boş vaktimizi ekranlara bakarak harcıyoruz. Dışarı çıkmak istemeyip sosyallikten uzaklaşıyoruz. Arkadaşlarımızla konuşmak için mesajlaşma yolunu tercih ediyoruz. Bu nedenler bazı kullanıcıları internetten uzaklaşmaya itiyor. Her ne kadar girmek istemesek de kendimizi tutamayıp yeniden hesabımıza giriyoruz. Bunu engellemek için de hesabımızı silmek istiyoruz.

Öncelikle hesabını tamamen kapatmak istemeyen fakat kimsenin hesabını görmesini istemeyen kullanıcılar için hesabı dondurma seçeneği mevcut. Hesabınızı dondurursanız hesabınız yokmuş gibi olur ve kimse sizinle iletişime geçemez. Girmek istediğiniz zaman da e-posta ve şifrenizle hesaba giriş yapmanız yeterlidir. Buraya tıklayarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Hesabının tamamen yok olmasını isteyen kullanıcılar için de hesap silme seçeneği mevcut. Hesabını silmek isteyen kişilerin de buraya girerek ”hesabımı sil” seçeneğine tıklamaları yeterli olacaktır. Facebook burada hesabını tekrar aktifleşmeyeceği uyarısını da yapıyor. Yani bir daha Facebook’a girmek isterseniz yeni bir hesapla kayıt olmanız gerekir. Hesabımı sile tıkladıktan sonra Facebook hesabınızı geçici olarak donduruyor eğer 14 gün boyunca hesaba giriş yapmazsanız hesabınız tamamen silinecektir.

Facebook hesap silmek bu kadar basit. Umarız yardımcı olabilmişizdir. Yorumlarınızı ve isteklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Buna ek olarak Facebook hesabınızı neden silmek istediğinizi de yorumlara yazabilirsiniz. Aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konuları bulabilirsiniz.

Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook Kullanıcı Adları, İsim Önerileri


BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir